Reflexní lymfatická masáž

Lymfatický systém se podobá krevnímu oběhu. Je důležitou součástí imunitního systému. Po celém těle sbírá a shromažďuje škodliviny, odpadní a toxické látky a odvádí je z těla ven.Nadměrné zatížení lymfatického systému se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním. Dlouhodobé přetížení tohoto systému vede, spolu s dalšími faktory, ke vzniku nádorových onemocnění.

Lymfatická masáž podporuje pohyb lymfy, a tím i přepravu látek v ní obsažených a urychlí čištění organismu a pomůže mu zbavit se škodlivin a vyloučit je z těla ven .
Při masáži lze pomocí jemnými tlaky na chodidla bříšky prstů odlymfovat celé tělo (hlavu, šíji, paže, hrudník, břicho, pánev, dolní končetiny). Lymfa se odvádí hlazením reflexních zón chodidla konečky prstů za průběžné podpory činnosti především ledvin, srdce, sleziny, střev, brzlíku.

Lymfatická masáž odlehčí organismu zatíženému nemocí, přemírou škodlivin či nadměrnou psychickou či fyzickou zátěží a nastartuje nebo podpoří fungování vlastního imunitního systému těla. Pohyb a odtok lymfy může způsobit i rozpouštění psychických bloků. Opakovaná lymfodrenáž je nezbytnou součástí léčby onkologických onemocnění.

Cena: 350 Kč/30 min